Haber

İş adamına haciz geldiler, iş hanın terasında uyuşturucu serası buldular: Baba oğula 12 yıl hapis cezası

Kasım 2021’de İstanbul Kağıthane’de işadamı Habip Ahmet Özsoy’un tekstil atölyesinin bulunduğu işhanına giden görevliler, çilingir yardımıyla kapıyı açarak teras katına çıktı. Halk TV’den Dinçer Gökçe’nin haberine göre terasta esrar üretiminin yapıldığı teraslar, üretilen esrarı kurutmaya yarayan cihazlar ve uyuşturucu üretiminde kullanılan uyuşturucu madde bulundu.

İş yerine gelen Habip Ahmet Özsoy, polisi görünce otomobiliyle kaçtı. Habip Ahmet Özsoy ve oğlu E.Ö. Zekeriyaköy’deki evlerinin yakınında yakalanan Özsoy, çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

EO Özsoy, savunmasında, uyuşturucu üretiminin yapıldığı kısmın babasıyla ilgili olduğunu ve kendisiyle hiçbir ilgisinin olmadığını söyledi. Habip Ahmet Özsoy, “Tencerede bulunan kök kenevir bana aittir. Yıllardır nöral tedaviler görüyorum. Bu tedavilerde kullandığım ilaçları başka yerlerden almak yerine kendim hazırlamak istedim. Doktorumun verdiği ilaçlardan uzaklaşmak istiyordum. Kenevirin ekimini ve ekimini Youtube’daki videolardan öğrendim ve kendim yaptım. Oğlum herhangi bir yardım almadı” dedi.

Duruşmanın ardından baba ve oğul 11 ​​yıl 8 ay hapis ve 25’er bin lira para cezasına çarptırıldı. Baba ve oğlunun tutukluluk hallerinin devamına da karar verildi. (HABER MERKEZİ)

derepazari-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu